pendargan

راهنمای ثبت نام و برگزاری نظرسنجی

پندارگان یک سامانه برگزاری نظرسنجی الکترونیکی آنلاین می باشد.

این سامانه جهت طراحی و برگزاری فرم های نظرسنجی طراحی گردیده است.

ثبت نام

برای شروع کار، ابتدا شما می بایستی در پندارگان ثبت نام کنید؛ برای ثبت نام ، شما با کلیک بر روی یک از دو گزینه، "شرکت تحقیقات بازار هستم " و یا "سازمان شرکت/برند هستم" می توانید در پندارگان عضو شوید.

ثبت نام
انتخاب بسته نظرسنجی

بسته به نوع نیاز خود و فعالیتی که انجام میدهید، یکی از بسته های موجود را انتخاب کنید. برای اطلاع از امکانات هر بسته شما می توانید بر روی دکمه "اطلاعات بیشتر" کلیک نمایید.

بعد از انتخاب بسته بر روی دکمه "شروع کنید" یا "خرید" کلیک کنید.

بسته نظرسنجی
اطلاعات بهره بردار

بعد از اینکه بسته خود را انتخاب کردید، در این قسمت شما باید اطلاعات بهره بردار (سازمان / شرکت) خود را وارد کنید.

ابتدا عنوانی برای صفحه اختصاصی سازمان یا شرکت خود وارد کنید، با توجه به اینکه این عنوان بخشی از آدرس صفحه اختصاصی شما خواهد بود، لازم است این قسمت را به لاتین، و ترجیحاً حروف اختصاری سازمان شما باشد. همچنین در زمان ورود به سامانه نیز باید از این نام به عنوان نام سازمان به همراه نام کاربری و کلمه عبور استفاده نمایید

در فیلد های بعدی، ایمیل و کلمه عبور را وارد کنید.

اطلاعات بهره بردار
پرداخت اشتراک

در مرحله آخر، شما وارد این صفحه خواهید شد و اطلاعات بسته ای که انتخاب کرده اید را مشاهده خواهید کرد.

درصورتی که بسته خود را اشتباه انتخاب کرده اید، شما می توانید از طریق لیست کشویی، بسته خود را تغییردهید.

پس از اینکه از صحت انتخاب بسته مطمئن شدید؛ بر روی گزینه پرداخت آنلاین و تکمیل سفارش کلیک کنید تا وارد درگاه پرداخت شوید، و پس از پرداخت اشتراک، حساب کاربری شما فعال خواهد شد.

 پرداخت اشتراک
ورود به حساب کاربری

در فرم ورود به سامانه می بایست ابتدا نام لاتین سازمان یا همان صفحه اختصاصی خود را وارد نمایید. در واقع این نام عنوان بهره بردار شماست، که هم آدرس صفحه اختصاصی شما را می سازد و هم جهت ورود به بهره‌بردار خود می بایستی از آن استفاده نمایید.

اگر عنوان بهره بردار خود را فراموش کرده اید نگران نباشید، این نام همراه با سایر اطلاعات ورود برای شما پیامک شده است. پس از آن نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نموده و بر روی دکمه "ورود به سامانه" کلیک نمایید تا وارد پنل کاربری خود شوید.

در صورتی که کلمه عبور خود را فراموش کرده اید، از لینکی که با همین عنوان بالای دکمه ورود به سامانه قرار دارد استفاده نمایید، سپس روش بازیابی کلمه عبور را انتخاب کنید. شما می توانید از طریق ایمیل (لینک بازیابی کلمه عبور برای شما ایمیل می شود) و یا از طریق پیامک (پس از تائید شماره موبایل امکان تغییر کلمه عبور وجود دارد) کلمه عبور خود را بازیابی کنید.

ورود به حساب کاربری
لیست نظرسنجی ها

پس از آنکه وارد حساب کاربری خود شدید؛ در منوی سمت راست با کلیک بروی گزینه "نظرسنجی ها" می توانید تمام نظرسنجی هایی که در حال برگزاری و یا پایان یافته است را مشاهده کنید.

اگر برای اولین بار است که وارد سامانه می شوید برای ایجاد نظرسنجی کافیست بر روی دکمه ای با همین عنوان در مرکز صفحه کلیک نمایید تا وارد ویزارد برگزاری نظرسنجی شوید. این ویزارد به شما کمک می کند تا گام به گام تنظیمات برگزاری نظرسنجی خود را انجام دهید.

لیست نظرسنجی ها
ایجاد نظرسنجی جدید

در این مرحله با گام های ایجاد نظرسنجی شامل: ایجاد نظرسنجی جدید، طراحی پرسشنامه، طراحی ظاهری، خوشه بندی، تنظیمات انتشار، روش برگزاری روبه رو می شوید.

در مرحله اول یعنی ایجاد نظرسنجی جدید یک عنوان برای نظرسنجی خود انتخاب کنید و در قسمت توضیحات می توانید جزئیات بیشتر برای نظرسنجی خود ثبت نمایید. با کلیک دکمه "ذخیره و مرحله بعد" می توانید به گام بعدی بروید.

 ایجاد نظرسنجی جدید
طراحی پرسشنامه

اکنون شما در گام دوم ساخت نظرسنجی یعنی طراحی پرسشنامه هستید. در این قسمت می توانید سوالات نظرسنجی خود را طراحی کنید. در منوی سمت چپ که در عکس هایلایت شده است، انواع سوالات مانند: محتوای HTML ، پرسش تک انتخابی، چندانتخابی، لیست کشویی، متن کوتاه و... را مشاهده می کنید.

برای ساخت سوال، موس خود را بر یکی از سوالات نگه داشته، و آن را درصفحه قراردهید.

طراحی پرسشنامه

بعد از اینکه سوالات پرسشنامه خود را در صفحه قرار دادید، به این صورت سوالات خود را مشاهده می کنید.

باتوجه به قسمت هایلایت شده در صفحه امکاناتی نظیر: جدا کننده صفحه، شرط گذاری بر روی سوالات ، کپی سوال و حذف سوال وجود دارد. با کلیک بر روی هر سوال، می توانید موارد مربوط به آن سوال را تغییر دهید.

به عنوان مثال شما می توانید برای نمایش ، عدم نمایش و... سوال شرط قراردهید. همچنین با جداکننده صفحه می توانید فرم خود را صفحه بندی کنید.

برای آموزش استفاده از این قسمت اینجا کلیک کنید.

form builder
طراحی ظاهری

در مرحله سوم ساخت نظرسنجی شما می توانید ظاهر صفحه شرکت در نظرسنجی را طراحی کنید.

مراحل طراحی ظاهری:

  1. با فشردن دکمه "انتخاب تصویر لوگو" می توانید یک تصویر لوگو برای صفحه نظرسنجی خود انتخاب کنید. این لوگو میتواند لوگوی سازمان شما و یا سازمانی که برای آن نظرسنجی برگزار می کنید باشد.
  2. با انتخاب گزینه "انتخاب تصویر سربرگ" می توانید یک پس زمینه برای سربرگ صفحه شرکت در نظرسنجی انتخاب کنید.
  3. با باز کردن این لیست کشویی می توانید محل قرار گیری لگو (بالا ، وسط و پایین) را تعیین کنید.
  4. برای تعیین اندازه لوگو، با کشیدن این علامت به سمت چپ یا راست می توانید سایز لگو را تغییر دهید.
  5. در این قسمت می توانید برای سربرگ نظرسنجی خود یک عنوان انتخاب کنید. این عنوان میتواند نام سازمان شما و یا سازمانی که برای آن نظرسنجی برگزار می کنید باشد؛ بعد از مشخص کردن عنوان سربرگ می توانید رنگ و سایز آن را تغییر دهید.
  6. در این قسمت می توانید برای تب مروگر یک عنوان تعیین کنید.
  7. در این بخش شما می توانید برای پرسش ها و پاسخ های فرم، فونت و سایز آن را انتخاب کنید.
  8. در بخش بعدی برای پرسش ها و پاسخ های فرم یک رنگ دلخواه انتخاب نمایید.
  9. در این قسمت نیز برای پس زمینه پرسشنامه و پس زمینه کادر یک رنگ دلخواه انتخاب نمایید.
  10. با انتخاب این گزینه می توانید فرمی که طراحی ظاهری آن را انجام داده اید را ذخیره کنید، و به مرحله بعد بروید.
طراحی ظاهری
خوشه بندی

در این مرحله شما می توانید برای برگزاری نظرسنجی، گروه شرکت کنندگان نظرسنجی و مناطق جغرافیایی نظرسنجی را مشخص کنید.

درقسمت گروه شرکت کنندگان، درصورتی که گروه خاصی برای این نظرسنجی مشخص کرده اید شما می توانید یک فایل اکسل از اطلاعات شرکت کنندگان را در سامانه آپلود کنید. اما اگر گروه خاصی را در نظر نگرفته اید شما می توانید با کلیک بر روی دکمه " می خواهم نظرسنجی را برای بانک شرکت کنندگان پندارگان ارسال نمایم" از گروه شرکت کنندگان پندارگان استفاده نمایید.

در قسمت مناطق جغرافیایی، شما می توانید برای نظرسنجی خود مکان و سهمیه مشخص کنید. با مشخص کردن مکان و سهمیه، نظرنسجی به تفیکیک منظقه برگزار خواهد شد و در هر منطقه میتوان براساس سهمیه مشخص شده نمونه جمع آوری کرد.

خوشه بندی
تنظیمات انتشار

در این مرحله از ساخت نظرسنجی، شما باید برای برگزاری نظرسنجی تنظمیات مربوط به زمان بندی، مهلت پاسخ گویی، تعداد نمونه مورد نیاز، احراز هویت و... را مشخص کنید.

در قسمت تنظیمات پایه، سایر تنظیمات از قبیل: تعداد نمونه مورد نیاز، متن دکمه ثبت نظرسنجی، ضبط صدا پاسخ گو، نمایش نظرسنجی در صفحه اختصاصی سازمان و ... را می توانید مشخص کنید.

درصورتی که می خواهید هنگام نظرسنجی صدای پاسخگو ضبط شود تیک "ضبط صدای پاسخگو" را فعال کنید.

در بخش بعدی، شما می توانید برای نظرسنجی خود احرازهویت مشخص کنید؛ به صورتی که کاربر هنگام ورود به فرم نظرسنجی باید یک شناسه وارد کند تا بتواند وارد فرم نظرسنجی شود.

احرازهویت میتواند با استفاده از شناسه ای که در گروه شرکت کنندگان که در مرحله قبل مشخص کردید، انجام شود و یا احرازهویت توسط کاربر به صورت یک شناسه اختیاری انجام گیرد.

توجه داشته باشید در صورتی که می خواهید کاربر بدون ورود به حساب کاربری، وارد فرم نظرسنجی شود؛ تیک " اجازه شرکت در نظرسنجی بدون ورود به حساب کاربری" را فعال کنید.

پس از اینکه تنظیمات مربوطه را انجام دادید روی دکمه ذخیره و مرحله بعد کلیک کنید.

تنظیمات انتشار
روش برگزاری

در گام آخر از ساخت نظرسنجی شما باید مشخص کنید که، این نظرسنجی قرار است به چه صورت برگزار شود.

برگزاری آنلاین:

در این بخش شما می توانید نظرسنجی را به صورت آنلاین برگزار نمایید.

درصورتی که می خواهید خودتان نظرسنجی را برگزار کنید؛ گزینه "می خواهم خودم لینک نظرسنجی را منتشر کنم" را انتخاب کنید؛ در این صورت می توانید لینک شرکت در نظرسنجی را خودتان منتشر کنید.

با کلیک بر روی یکی از دو گزینه "ایمیل لینک" و "پیامک لینک" شما می توانید لینک نظرسنجی را برای شرکت کنندگانی که در مرحله 10 مشخص کرده اید، پیامک یا ایمیل کنید.


روش برگزاری

برگزاری میدانی:

در این بخش از روش برگزاری، شما می توانید نظرسنجی را به صورت میدانی و توسط پرسشگرها برگزار نماید.

برای برگزاری میدانی شما میتوانید از یکی از دو گزینه "می خواهم پرسشگرن اختصاصی خودم را ایجاد نمایم" و "می خواهم از باشگاه پرسشگران پندارگان انتخاب نمایم" استفاده کنید.

با کلیک بر روی گزینه اول، شما می توانید برای خود پرسشگر بسازید و برای هرپرسشگر ظرفیت تعداد فرم در نظر بگیرد.

با کلیک بر روی گزینه دوم، شما می توانید از پرسشگران سامانه پندارگان استفاده کنید. برای این کار روی گزینه "انتخاب پرسشگر" کلیک کنید، در صفحه باز شده لیست مناطق جغرفیایی (که در مرحله 10 مشخص کردید) با جزئیات آن منطقه نمایش داده میشود. باکلیک بر روی هر کدام از مناطق، پرسشگر های پندارگان در آن منطقه و زومه آن پرسشگر نمایش داده شود، و شما می توانید برای پرسشگران دلخواه خود در منطقه انتخابی، دعوت به همکاری ارسال نماید.

توجه داشته باشید شما می توانید نظرسنجی را به هر دو صورت میدانی و آنلاین برگزارکنید.

برگزاری میدانی